Home » Inwestycje » Jak zaoszczędzić na domowym drukowaniu?

Jak zaoszczędzić na domowym drukowaniu?

printer-1516578_1280
Jesteśmy coraz bardziej oszczędni i oszczędzamy coraz więcej. Pomimo, że wciąż nie możemy sobie w tej kwestii na wiele pozwolić. Najważniejsze jest jednak to, że chwytamy się każdego sposobu, żeby wydawać mniej. Ci najsprytniejsi potrafią żyć na przyzwoitym poziomie wydając naprawdę niewiele. Pomysłów na zaoszczędzenie na czymś w domu są setki. Trzeba tylko je mieć a potem wcielić w życie. Pieniądze zaoszczędzimy nawet na tak niepozornych rzeczach jak domowa drukarka i drukowanie na niej. W tym zakresie do zaoszczędzenia jest wiele, a wydatki z tym związane na pewno zależeć będą od tego, jakiej marki drukarkę kupimy. Jeśli chodzi o powzięcie oszczędności na domowym drukowaniu to mogą o tym myśleć jedynie Ci, którzy stoją przed decyzją o wyborze nowej drukarki do użytku domowego. Ci, którzy już drukarkę mają z oszczędnościami będą musieli poczekać aż do momentu, w którym nastąpi konieczność wymiany starej drukarki na nową. No bo przecież żadna to oszczędność, jeśli zamienimy używaną już drukarkę na zupełnie nową. No chyba, że Nasza stara drukarka zużywa tuszu niczym smok wawelski wody.
Jeżeli stoimy przed decyzją zakupienia drukarki do domowego użytku to weźmy pod uwagę to, że nie cena drukarki jest najważniejsza. To znaczy, chodzi o to, że drukarka może kosztować grosze, jeśli chodzi o jej zakup. Natomiast późniejsza eksploatacja będzie Nas kosztowała krocie. I nawet jeśli będziemy drukować niewiele stron w ciągu miesiąca to i tak może się okazać, że kilka tuszy do drukarki wyniesie nas więcej aniżeli różnica w cenie pomiędzy tańszą a droższą drukarką. Poza tym na pewno nie warto inwestować w drukarkę laserową, która wcale nie będzie tańsza w utrzymaniu aniżeli drukarka atramentowa. Jeden toner do przeciętnej drukarki laserowej kosztuje tyle ile kilka tuszy, a żeby było jeszcze śmieszniej to jeden toner starczy nam na mniej stron druku aniżeli jeden tusz do dobrej ale droższej drukarki atramentowej. Paradoksalnie rzecz ujmując, jeśli zainwestujemy więcej w drukarkę to jej eksploatacja zwróci Nam się bardzo szybko, ponieważ będzie o wiele bardziej ekonomiczna w koszcie druku.
Zatem receptą na oszczędne drukowanie będzie przede wszystkim dobry wybór drukarki. Dla porównania do niektórych modeli koszt jednego tuszu to około stu złotych a do innych drukarek trzydzieści i to jeśli mowa o oryginałach oczywiście. Zamienniki do niektórych dobrych i droższych drukarek kosztują dziesięć złotych, co sprawia, że koszty drukowania są w ogóle śmieszne. Nie mniej za drukarkę trzeba wyłożyć trochę więcej pieniędzy. Za naprawdę dobrą drukarkę atramentową, która będzie drukować super szybko i ekonomicznie, musimy zapłacić około pięćset do sześciuset złotych. Ale wtedy mamy pewność, że kupujemy drukarkę na wiele długich lat i nie zbankrutujemy nawet na najczęstszym drukowaniu. Chyba, że zamierzamy drukować kilka kartek na miesiąc, wtedy rzeczywiście można kupić drukarkę za dwieście złotych i po prostu raz do roku kupić do niej drogi tusz za blisko sto złotych. Zanim się kupi drukarkę trzeba wiedzieć ile będzie się drukować. Dzięki tej wiedzy będzie można określić to, którą drukarkę kupić, żeby jej eksploatacja pozwoliła jak najwięcej zaoszczędzić.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·