Home » Długi » Jak wyjść z pętli zadłużenia?

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

student-loan-debt-1160848_1280

Coraz więcej osób przyznaje, że wpadają w problem z długami. Okazuje się, że wielu z nas korzysta z różnego rodzaju pożyczek i chwilówek, a więc pożyczek pozabankowych z krótkim terminem spłaty. Często takie pieniądze są bardzo łatwo osiągalne i można je otrzymać dosłownie od ręki. Od kiedy pojawiły się właśnie pożyczki online, pieniądze można otrzymać w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, bez wychodzenia z domu. Coraz więcej osób korzysta więc z tej bardzo wygodnej formy i cieszą się one pieniędzmi.

Problem z pożyczkami krótkoterminowymi, a więc po prostu chwilówkami jest jednak taki, że takie zobowiązanie trzeba spłacić często już po miesiącu w całości. Większość firm nie udziela ich na raty, ale wymaga spłaty całościowej. Niekiedy trudno jest więc znaleźć kilka tysięcy złotych na spłatę zobowiązania. Wiele firm w takiej sytuacji bardzo sprytnie oferuje możliwość opłacenia kwoty na wydłużenie terminu spłaty pożyczki, na przykład o kolejny miesiąc. Taka opłata wynosi kilkaset złotych, jednakże w ogóle nie ma wpływu na obniżenie kwoty do spłaty pożyczki. Dlatego nie jest to w ogóle dla klienta korzystne. Traci środki, a dług pozostaje tak jak był.

Wiele osób zaciąga więc kolejne pożyczki na spłatę poprzedniego zobowiązania, aby jak najszybciej pozbyć się niechcianego długu. Niestety, taka sytuacja prowadzi do zapętlenia się w długach. Pojawia się bowiem coraz więcej opłat i rat, nad którymi ciężko jest z czasem zapanować. Wiele osób nie orientuje się już nawet w tym, jaki dług mają w jakim miejscu i kiedy przypada termin jego spłaty. W jaki sposób pozbyć się takiej ciążącej pętli zadłużenia?

Najlepszym rozwiązaniem, polecanym przez ekspertów jest po prostu zaciągnięcie jednej większej pożyczki konsolidacyjnej. Takie pożyczki oddłużeniowe oferowane są w wielu miejscach. Powinna ona pokryć całość zadłużeń w innych miejscach i jednocześnie zapewnić jedną, niższą ratę. Ważne, aby rata miesięczna nie była zbyt wysoka. Chodzi przecież o to, aby być w stanie spłacić pożyczkę, bez żadnych problemów i pozbyć się raz na zawsze swoich długów. Można również pokusić się o kredyt konsolidacyjny w banku, jednakże to wymaga już posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Ktoś, kto nie spłaca w terminie swoich innych zobowiązań, raczej nie otrzyma kredytu w banku, któremu zależy jedynie na rzetelnych klientach.

Wiele osób korzysta z opcji konsolidacji zadłużenia i są one bardzo zadowolone z takiej możliwości. Warto oczywiście porównać różne opcje i wybrać tę najlepszą i najbardziej korzystną pod względem finansowym i wysokości raty. Jest to rozwiązanie pewne i skuteczne.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·