Home » Inwestycje » Dlaczego nie warto inwestować w lokaty?

Dlaczego nie warto inwestować w lokaty?

money-1302833_1280

Wiele osób szuka skutecznego sposobu na pomnażanie swoich oszczędności. Niektórzy idą na całość i otwierają własne firmy, przy czym inwestują wszystkie pieniądze. Są to ludzie, którzy decydują się na spore ryzyko. Nie zawsze jednak się ono opłaca. W większości przypadków, niestety, takie osoby muszą liczyć się z fiaskiem i niepowodzeniem własnego biznesu. Są też jednak osoby, które wybierają praktycznie pewne formy lokowania oszczędności. To na przykład lokaty. Dlaczego jednak są one nie do końca trafnym rozwiązaniem?
Trzeba zaznaczyć, że lokaty nie są obarczone ryzykiem, ponieważ Banki dają odpowiednie gwarancje, że klienci otrzymają z powrotem swoje pieniądze. Z drugiej jednak strony to chyba tylko jeden taki plus. Inwestowanie w lokaty, poza tym, to same minusy. Przede wszystkim, oprocentowanie lokat jest aktualnie na bardzo niskim poziomie. W związku z tym, klienci nie mogą liczyć na zbyt duże zyski, ponieważ te liczby są praktycznie zerowe. Oczywiście, dużo zależy od sumy, ale tak czy siak ewentualne odsetki na nikim nie mogą zrobić dużego wrażenia. Zwłaszcza teraz, kiedy oprocentowanie jest czasami mniejsze, niż 2%.
Warto też dodać, że odsetki z lokat są małe i często nie mają żadnej wartości. Jak to możliwe? Wszystko przez inflację. Jeśli w czasie deponowania środków ten parametr wzrósł, to niestety trzeba liczyć się z tym, że pieniądze nie będą miały odpowiedniej wartości. Wiele osób bagatelizuje tę kwestię, co jest niestety błędem. Banki niczym nie ryzykują, a klienci … nawet tracą na takiej formie lokowania własnych oszczędności. W końcu muszą jechać do danej placówki, załatwić wszystkie formalności, podpisać stosowne dokumenty, wykonać przelew itp. To wszystko wymaga czasu. Dlatego też pod wieloma względami zakładanie lokat jest w dzisiejszych czasach naprawdę bardzo niekorzystną opcją.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·