Home » Inwestycje » Karta kredytowa – korzystaj z głową i pamiętaj o najważniejszych zasadach.

Karta kredytowa – korzystaj z głową i pamiętaj o najważniejszych zasadach.

wallet-1013789_1280W pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku zachłysnęliśmy się wszystkim , co tylko pojawiło się w Naszym kraju nowego. Nie ważne w jakiej dziedzinie i z czym związane. Wszystko, co tylko miało chociażby powiew zachodu od razu braliśmy i kupowaliśmy w ciemno. Tą niedolę i postkomunistyczną pustkę bardzo szybko wypełniło Nam dosłownie wszystko to, co tylko kojarzyło się z jaśniejszym i nowoczesnym zachodem. Podobnie było z produktami bankowymi. Pojawiły się u Nas przecież plastikowe karty i to nie tylko normalne, płatnicze, ale również te, na których mogliśmy dostać pieniądze od banku i beztrosko je wydawać. Beztrosko, co jak się później okazało, było bardzo zgubnym myśleniem. I wielu Polaków za tą beztroskość płaci po dzisiaj dzień. Ale dzisiaj wszystko się zmieniło.

Jesteśmy już dojrzałym społeczeństwem żyjącym dokładnie tak samo, jak żyją prawdziwi Europejczycy. Dlatego, że mentalnie jesteśmy coraz bliżej zachodu, możemy o sobie mówić w stu procentach, jako o Europejczykach. Nauczyliśmy się dzisiaj korzystać z wszystkich udogodnień cywilizacji. Nauczyliśmy się również korzystać z kart kredytowych. Kart, które dzisiaj są bardzo istotnym elementem płatniczym w Naszych portfelach. I co najważniejsze, kart, które zupełnie nic Nas nie kosztują, bo w końcu potrafimy z nich korzystać. Warto jednak raz na jakiś czas przypomnieć o najważniejszych zasadach dotyczących korzystania z tego płatniczego narzędzia.

Karta kredytowa to karta płatnicza z przyznanym przez bank debetem, który w dowolny sposób możemy wydać. No może nie do końca dowolny. Dla wszystkich kart kredytowych z wszystkich banków obowiązuje jednak zasada – nie wypłacamy absolutnie pod żadnym pozorem pieniędzy z bankomatu. Wypłata z bankomatu powoduje, że na karcie od razu naliczają się odsetki, a poza tym w wielu bankach taka wypłata z bankomatu wiąże się z dodatkową prowizją, którą trzeba od razu zapłacić.

Żeby karta kredytowa była zupełnie darmowa należy wykonywać nią transakcje bezgotówkowe, czyli takie, w których płacimy w sklepach czy na stacji benzynowej. Takie transakcje nic nie kosztują a do dwudziestu paru dni po transakcji i zamknięciu okresu rozliczeniowego pieniądze możemy oddać bez jakichkolwiek odsetek. Dzięki temu, że będziemy mądrze wydawać pieniądze z karty kredytowej możemy uniknąć jakichkolwiek odsetek a więc tak naprawdę korzystać z bankowych pieniędzy zupełnie za darmo. Kartę kredytową należy przynajmniej raz w miesiącu spłacić, niekoniecznie w całości, ale przynajmniej w minimalnej wymaganej sumie, jaką otrzymujemy na wyciągu.

Karta kredytowa, przy zachowaniu kilku podstawowych zasad, nie musi nas zupełnie nic kosztować. To bardzo dobre i cenne narzędzie płatnicze, które pozwoli Wam na drobne zakupy nawet wtedy, kiedy akurat będzie Wam brakować Waszych pieniędzy. Co ważne, nie można zapominać o spłacie karty, ale to akurat można ustawić w przelewach zaplanowanych, dzięki czemu karta będzie spłacana automatycznie z Waszego konta bankowego. Spróbujcie skorzystać z tego rewelacyjnego narzędzia a już zawsze będziecie chcieli płacić tylko i wyłącznie kartą kredytową.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·