Home » Kredyty gotówkowe » Kredyty – mądre narzędzie dla mądrych ludzi

Kredyty – mądre narzędzie dla mądrych ludzi

us-850370_1280Pewien znany ekonomista powiedział kiedyś, że kredyty to bardzo mądre narzędzie ale tylko w rękach mądrych ludzi. Trudno się tym stwierdzeniem nie zgodzić widząc ile osób nie radzi sobie ze swoimi zobowiązaniami i ma ogromne problemy z bieżącą spłatą swoich wszystkich zobowiązań. Ale takich ludzi obecnie jest coraz mniej. Na pewno po tym, jak Polacy zachłysnęli się braniem na lewo i prawo wszelkich możliwych kredytów i pożyczek, dzisiaj przyszła chwila refleksji i zastanowienia. I chyba wreszcie wszyscy zrozumieli, że kredyt albo pożyczkę bierze się najlepiej wtedy, kiedy ma się na jej natychmiastową ewentualną spłatę. Jeśli macie pieniądze na koncie i nie chcecie ich wydawać na coś od razu, a możecie kupić coś na nieoprocentowane raty to zdecydowanie lepiej jest to kupić na raty aniżeli wydawać większą sumę na raz.

Kredyt to też wspaniała możliwość dla ludzi rozważnych i mądrych, którzy wiedzą jak wydawać pieniądze i się nimi gospodarzyć. Zwłaszcza, że to narzędzie, która umożliwia konsumpcje towarów, na które normalnie trzeba by pewnie odkładać przez kilka długich miesięcy jeśli nie lat. Jeśli komuś się marzy kupienie czegoś drogiego to można to marzenie zrealizować i oddawać bankowi miesięczne raty. Gorzej jednak, kiedy chcemy zrealizować kilka takich marzeń na raz. Wtedy możemy mieć spory problem, ponieważ spłacanie tych marzeń też będzie sporo kosztować, ale co gorsza miesiąc w miesiąc.

Kredyty dzielimy na kilka rodzajów. Najpopularniejsze to te hipoteczne oraz te, które są na konkretny cel zakupowy, czyli kredyty ratalne. Hipoteczne to bardzo ważne kredyty w życiu wielu Polaków, można powiedzieć, że spora grupa Naszych rodaków właśnie takie kredyty posiada, dzięki czemu mają dzisiaj mieszkanie albo dom. No bo to jest akurat kredyt, na który większość może sobie pozwolić, a z racji długości jego trwania kwoty miesięcznych rat nie są jakoś szczególnie wysokie. Każdy może podołać takiemu kredytowi, wobec czego wielu z niego skorzystało.

Kredyty ratalne są chyba jeszcze bardziej popularne i jeszcze częściej brane od hipotecznych. Na pewno częściej, ponieważ wiążą się z krótkim terminem spłaty oraz niewielką ratą, zależną oczywiście od kwoty, za jaką coś sobie kupiliśmy. No i właśnie taki kredyt ratalny to też czasem największy problem, zwłaszcza kiedy weźmie się takich kredytów za dużo. Przede wszystkim przy zaciąganiu jakiejkolwiek pożyczki zawsze trzeba myśleć o tym, czy przez cały okres jej trwania będzie nas na nią stać.

Wzięcie kredytu hipotecznego albo ratalnego to naprawdę nic złego. Nic złego, jeśli umiejętnie się z niego korzysta a raty spłaca się w terminie. Czasem jednak jest tak, że trochę braknie do spłaty jakiejś raty. Wtedy trzeba być bardzo ostrożnym i od razu do wszystkiego przyznać się bankowi. Bardzo ważne, żeby każdy problem ze spłacaniem kredytu od razu zgłaszać bankowi, który udzielił Nam kredytu. W każdym banku kładzie się ogromny nacisk na spłacanie wszelkich zobowiązań w terminie. W tym miejscu właśnie objawia się mądrość każdego kredytobiorcy. Współpraca z bankiem w przypadku problemów ze spłacaniem rat.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·