Home » Kredyty gotówkowe » Bez pracy trudno będzie o pożyczkę z banku.

Bez pracy trudno będzie o pożyczkę z banku.

Dla osób pozostających bez zatrudnienia uzyskanie pożyczki w banku jest w praktyce niemożliwe. Żaden bank nie podejmie się pożyczenia pieniędzy osobie bezrobotnej. To oczywiste, bo przecież bez stałego dochodu trudno jest spłacić jakikolwiek dług z pożyczką bankową włącznie. A bycie bezrobotnym jest równoznaczne z tym, że nie posada się żadnego stałego dochodu. Co więc pozostaje osobie bezrobotnej, która chciałaby pożyczyć trochę pieniędzy od banku? Pozostaje jedynie znaleźć pracę i wnioskować o pożyczkę wówczas, kiedy na konto bankowe będzie już spływał stały i comiesięczny dochód. Na szczęście jednak poza bankami działają jeszcze firmy pożyczkowe, które mają w swojej ofercie również pożyczki dla bezrobotnych. Brzmi to trochę może absurdalnie, no bo kto odważyłby się udzielić pożyczki osobie bezrobotnej. Niektóre firmy pozabankowe podejmują jednak takie duże ryzyko, ponieważ rozumieją, że osobny te znajdują się bardzo często w trudnej sytuacji życiowej. Nie mniej jednak nie jest to pomoc bezinteresowna, bo pożyczki dla bezrobotnych należą do jednych z najwyżej oprocentowanych na rynku. No ale to wszystko dlatego, że takie pożyczki obłożone są bardzo dużym ryzykiem. No i w związku z tym muszą być drogie i kosztowne.

Firmy pozabankowe, które oferują pożyczki dla bezrobotnych to też głównie firmy specjalizujące się w udzielaniu pożyczek na bardzo krótki okres. Zazwyczaj jest to miesiąc, ale można też pożyczyć pieniądze na konkretną liczbę dni. Takie pożyczki dla bezrobotnych to inaczej zwane chwilówki. Takich pożyczek udzielają nawet najbardziej znane na całym świecie firmy pożyczkowe. Te, które reklamują się w ogólnopolskiej telewizji mają naprawdę bardzo ciekawą ofertę pożyczek krótkoterminowych. A co ważne, nie trzeba mieć właśnie stałego źródła zatrudnienia. Do wzięcia takiej pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty, jednakże pożyczki dla bezrobotnych obarczone są trochę innymi obostrzeniami.

W przypadku chwilówek obowiązuje jedna prosta zasada. Jeśli jeden raz nie oddasz w terminie to będziesz musiał oddać kilkukrotnie więcej niż pożyczyłeś i już nigdy nikt Ci nie pożyczy. Chociaż, co najciekawsze, firmy, które udzielają chwilówek nie przekazują informacji o pożyczkobiorcach do Biura Informacji Kredytowej. Jednakże pożyczki takie udzielane są raczej na małe kwoty, tak więc nawet astronomiczne odsetki, jakimi obciążone są pożyczki dla bezrobotnych nie są tak straszne w przeliczeniu ich na konkretne pieniądze. Pożyczając niewielką sumę na niedługi okres nie oddajemy aż tak dużo jakby się mogło wydawać. O ile oczywiście spłacamy taką pożyczkę w terminie a nie kilka dni czy tygodni po czasie. Jeśli zatem jesteście bezrobotni i potrzebujecie pożyczyć pieniądze, a banki nie chcą z Wami rozmawiać, skorzystajcie z oferty firm poza bankowych, które żyją na co dzień z pożyczania pieniędzy klientom znajdującym się w beznadziejnej sytuacji finansowej. W pewnym sensie firmy takie wspierają ludzi, którym podwinęła się w życiu noga, ale dzięki temu też całkiem sporo na takich klientach zarabiają.

comment closed

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·