Home » Lokaty » Lokata miesięczna

Lokata miesięczna

Chcesz szybko zarobić? Wpłać pieniądze na lokatę krótkoterminową.

Czy wpłacaliście kiedykolwiek pieniądze na jakąkolwiek lokatę bankową? Czy wiecie o tym, że jest to możliwość bardzo szybkiego pomnażania kapitału? Dzisiaj lokata w banku nie wiąże się wcale z oczekiwaniem przez cały rok na zyski z niej płynące. Nie trzeba wpłacać kapitału na długi okres i tym samym zamrażać go na kilkanaście miesięcy. Jeśli chcecie bardzo szybko zebrać plony z lokaty to może ona trwać nawet od jednego dnia. Oczywiście, wiadomo, ze odsetki będą z tego bardzo niewielkie, ale to będzie zależeć od kwoty, jaką na lokatę wpłacimy. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest lokata miesięczna. Miesiąc – to idealny okres dla lokaty. Okres, na jaki spokojnie możemy zamrozić każde środki i przez który bez problemu wytrzymamy, nawet jeśli nie będziemy mieli dostępu do swoich pieniędzy. Miesiąc czasu nie będzie się ciągnął w nieskończoność a odsetki z takiej lokaty na pewno będą już dobrze odczuwalne. Każda lokata miesięczna w każdym banku ma swoje oprocentowanie, dlatego warto poświęcić najpierw jeden dzień na znalezienie tej najbardziej okazałej procentowo.

Od razu ostrzegamy, nie dajcie się zwieść. Oprocentowanie na miesięcznej lokacie zawsze jest podawana w skali roku. Jeśli więc macie napisane, że lokata miesięczna jest na trzy procent, to nie znaczy to , że przez miesiąc zarobicie właśnie te trzy procent. Zarobicie jedną dwunastą z tego pomniejszoną o dziewiętnaście procent podatku belki. W zależności od tego, ile na lokatę wpłacicie, taką równowartość otrzymacie z odsetek. Każda lokata miesięczna wiąże się zazwyczaj z zamrożeniem kapitału, dlatego właśnie ten okres jest bardzo kuszącą propozycją dla tych, którzy na odsetkach chcą szybko zarobić.

Załóżmy, że lokata miesięczna¸ którą zakładamy jest rzeczywiście oprocentowana na trzy procent w skali roku. Jeśli na taką lokatę wpłacicie dziesięć tysięcy złotych to odsetki wyniosą wówczas około dwudziestu złotych. I teraz należy sobie postawić pytanie, czy przy obecnym oprocentowaniu lokata jest dla ludzi, którzy chcieliby na niej umieścić właśnie powyższą kwotę? Zdecydowanie nie. Nie opłaca się zamrażać swojego kapitału dla takiego zysku. Ale jeśli nasza lokata miesięczna będzie tak oprocentowana, a my wpłacimy na nią cały jeden milion złotych to wówczas Nasze odsetki wyniosą przeszło dwa tysiące złotych. I teraz pytanie, czy kogoś, kto posiada milion złotych wolnych środków zbawią te wspomniane dwa tysiące? Pewnie nie, ponieważ na pewno obrócenie tego miliona w innej inwestycji przyniesie z niego o wiele więcej.

Każda lokata miesięczna ma swoich zwolenników, ale jest ona dedykowana raczej dla tych, dla których ważna jest bezpieczna inwestycja i każda zarobiona złotówka. Dlatego właśnie lokaty cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem klientów. Coraz większa grupa klientów jest skłonna do większego ryzyka, jednakże ze zdecydowanie większą perspektywą zysków. Dlatego banki prześcigają się w wymyślaniu produktów inwestycyjnych, ale nie koniecznie związanych właśnie z lokowaniem pieniędzy na lokacie.

comment closed

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·