Home » Kredyty gotówkowe » Żeby wziąć pożyczkę wystarczy mieć dowód.

Żeby wziąć pożyczkę wystarczy mieć dowód.

Życie w dzisiejszym świecie jest tak proste, jak jeszcze chyba nigdy nie było. Rozwój cywilizacyjny i technologiczny sprawia, że mamy wszystko pod ręką. Wszystko możemy zrobić bez wychodzenia z domu. Ułatwione do minimum zostały też procedury i formalności przy zawieraniu wielu czynności. Ogromnym ułatwieniem w dzisiejszych czasach jest uregulowanie zawierania umów drogą elektroniczną, dzięki czemu nie trzeba się fatygować czy to do banku czy na przykład do operatora sieci telefonii komórkowej. To, co kiedyś było nadzwyczaj problematyczne dzisiaj osiągnęło maksimum łatwości i prostoty. Kiedyś, żeby dostać kredyt, trzeba było mieć żyrantów i spełnić szereg formalności. A dzisiaj wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Nawet banki mają w swojej ofercie produkt, jakim jest pożyczka na dowód, chociaż jest on jednak specjalnością firm pożyczkowych. Ale jak to się stało, że dzisiaj praktycznie dla każdego dostępna jest pożyczka na dowód? Otóż wystarczy dysponować tym dokumentem i oświadczyć w banku ile się zarabia by móc cieszyć się dodatkową gotówką.

Żeby dzisiaj wziąć pożyczkę to rzeczywiście wystarczy jedynie posiadać dowód osobisty. Może jest to trudne, jeżeli chodzi o banki, bo nie w każdym takową pożyczkę możemy otrzymać bez przedstawienia dokumentów potwierdzających źródło dochodu i jego wysokość. Na pewno pożyczka na dowód jest dostępna dla każdego w jego banku macierzystym, do którego przelewane jest wynagrodzenie, czyli stała miesięczna pensja. W każdym innym przypadku pożyczka na dowód czeka na nas w firmach pożyczkowych i poza bankowych. W takich instytucjach musimy się jednak liczyć z tym, że za pożyczkę bez zbędnych formalności będziemy musieli zapłacić całkiem słone prowizje i odsetki.

Najlepsza i najtańsza pożyczka na dowód to ta, którą oferują wszelkiego rodzaju markety. Zazwyczaj do tego dokładają nam jeszcze kartę kredytową. Pożyczka w markecie to oczywiście nic innego jak sprzedaż ratalna. No ale przecież kupienie telewizora czy pralki na raty to dokładnie to samo, co wzięcie pożyczki w banku w celu jej kupienia. Tak więc najlepsza pożyczka na dowód to właśnie ta, za którą możemy kupić na raty różnego rodzaju sprzęt AGD czy RTV.

A na koniec jeszcze kilka zdań na temat tego, czym jest taka prawdziwa pożyczka na dowód. Jest to umowa pożyczki, która może być zawarta jedynie na podstawie okazanego dokumentu tożsamości, jakim jest dowód osobisty. Do tego jeszcze dochodzi złożenie ustnego oświadczenia o wysokości osiąganych dochodów, na podstawie którego określone może zostać maksymalne zaangażowanie kredytowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu banki i firmy pożyczkowe ograniczają formalności związane z wzięciem pożyczki do minimum. Łatwiej ma również klient, który nie musi kompletować dokumentów finansowych. A w dzisiejszych czasach sposoby windykowana są tak opracowane, że banki czy firmy pożyczkowe nie ponoszą nawet zbyt dużego ryzyka przy niewielkich kwotach pożyczek. Dlatego z takiego rozwiązania cieszą się wszyscy. Najbardziej chyba jednak kredytodawcy, ponieważ małe formalności zwiększają liczbę klientów.

comment closed

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·