Home » Kredyty gotówkowe » Restrukturyzacja zadłużenia kredytowego

Restrukturyzacja zadłużenia kredytowego

calculator-925385_1280

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach żyje za pożyczane pieniądze. Okazuje się, że nie wystarcza nam naszych miesięcznych dochodów na wszystkie potrzeby życiowe. Kiedy tylko pojawia się jakikolwiek większy problem finansowy, często nie mamy żadnych oszczędności. Polacy nie oszczędzają, ponieważ nie mają z czego odkładać środków.
Często pojawiają się również problemy ze spłatą miesięcznych rat kredytów i pożyczek. Swego czasu banki bez większego problemu przyznawały kredyty swoim klientom, nawet tym, którzy nie mieli wystarczającej zdolności kredytowej. Kiedy pojawił się kryzys finansowy kilka lat temu, okazało się, że wiele osób nie jest w stanie spłacać pojedynczych rat. Obecnie jest to bardzo poważny problem. Większość banków wypowiada bowiem umowy kredytowe klientom, którzy nie zapłacą dwóch kolejnych rat. dłużnicy najczęściej popełniają jeden podstawowy błąd. Otóż unikają oni kontaktu z wierzycielem i przez to narażają się na poważne konsekwencje.
Banki zachęcają gorąco do tego, żeby w przypadku jakichkolwiek problemów od razu kontaktować się z pracownikami działu windykacji. Okazuje się bowiem, że istnieje możliwość rozwiązania tej trudnej sytuacji, na przykład poprzez restrukturyzację zadłużenia. Od początku tego roku banki umożliwiają swoim klientom, którzy znaleźli się w kłopotach finansowych taką ścieżkę.
Restrukturyzacja kredytu może polegać na kilku różnych rozwiązaniach. Wszystko zależy od sytuacji dłużnika oraz od wysokości rat kredytu. Niektóre banki wyrażają na przykład zgodę na to, aby klient nie spłacał kilku kolejnych rat, a tym samym wydłużają okres spłaty wierzytelności. Niekiedy prolongata ta obejmuje jedynie kapitał, ale odsetki trzeba zapłacić. Takie przesunięcie spłaty kredytu o kilka miesięcy może być bardzo pomocnym rozwiązaniem dla dłużnika. Innym krokiem jest na przykład obniżenie wysokości raty na okres kilku miesięcy. Takie rozwiązanie pomaga dłużnikowi rozwiązać swoje problemy finansowe i dojść do ładu.
Coraz więcej banków zachęca swoich klientów właśnie do restrukturyzacji całego zadłużenia. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony. Innym krokiem, może być też konsolidacja zadłużenia. Kiedy co miesiąc spłacamy po kilka rat kredytów i pożyczek, warto pomyśleć też o takim wyjściu. Dzięki temu, że zaciągniemy jedno zobowiązanie finansowe, płacimy jedną wyższą ratę, a nie kilka niewielkich, które w sumie dają dość spory wynik. Dzięki temu wydatki nieco spadają i normują się. Koniecznie trzeba jednak od razu spłacić mniejsze zadłużenia tym kredytem, ponieważ pieniądze mogą się szybko rozejść. Wiele osób popełnia błąd i nie spłaca mniejszych pożyczek, lub też nie pozbywa się kart kredytowych. Wówczas bardzo szybko powracają one ze zdwojoną siłą. Nie można sobie pozwolić na taką sytuację, ponieważ jest to najkrótsza droga do pętli zadłużenia. Wiele mówi się o tym, że dłużnicy w dzisiejszych czasach pożyczają, aby oddać inne zobowiązania i poprzez takie działanie jedynie pogarszają oni swoją sytuację. Lepiej jest uniknąć takiego rozwiązania i zacisnąć nieco pasa przez jakiś czas.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·