Home » Inwestycje » Jeśli nie boisz się ryzyka zainwestuj w fundusze.

Jeśli nie boisz się ryzyka zainwestuj w fundusze.

Każdy, kto dysponuje kapitałem, skłonny jest do jego pomnażania. Nie wielu jednak wie, jak robić to mądrze i z głową. I jak pomnożyć swój kapitał o kilka bezpiecznych procent jednocześnie niczego na tym nie tracąc. Klasyczne instrumenty inwestycyjne jak lokata już dawno nie przynoszą inwestorom pożądanych zysków i wysokich odsetek. Dlatego popularność zdobywają dzisiaj inwestycje wiążące się z ryzykiem. Ryzykiem, którym sami jesteśmy w stanie zarządzać odpowiednio konfigurując nasz inwestycyjny portfel. Najważniejsze jest jednak to, żeby przy każdej inwestycji zachować to co najważniejsze – zdrowy rozsądek. Jeśli szukacie czegoś dla siebie wybierzcie po prostu fundusz inwestycyjny. Jest to inwestycja grupowa, gdzie wielu inwestorów wkłada w tą inwestycje swój kapitał, z którego tworzone są fundusze na inwestowanie w określone instrumenty finansowe . Każdy fundusz inwestycyjny to inwestowanie kapitału w różne źródła potencjalnego zysku. Mogą to być zarówno akcje jak i obligacje. Inwestowanie odbywa się na rynku krajowym jak i rynkach zagranicznych. Największym plusem tego rodzaju inwestowania jest to, że możemy określić i prognozować stopień ryzyka, z jakim wiąże się konkretny fundusz. Bo trzeba wiedzieć i pamiętać o tym, że każdy fundusz inwestycyjny wiąże się z możliwością zarobienia wysokich procentów ale i z możliwością utraty części zainwestowanego kapitału.

Jeśli jesteście zainteresowani takim rodzajem inwestycji to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy doradcy inwestycyjnego. Wiąże się to oczywiście z posiadaniem konkretnego kapitału do zainwestowania czyli konkretnych wolnych środków, które na fundusz inwestycyjny można przeznaczyć. Bardzo ważna w przypadku inwestowania w fundusz inwestycyjny jest odpowiednia dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Oznacza to nic innego jak zróżnicowanie funduszy, w które chcemy zainwestować. Samo inwestowanie polega na wykupieniu jednostek uczestnictwa w danym funduszu, które posiadają swoją wartość. Wartość ta jest określana przez poszczególne instrumenty finansowe wchodzące w skład danych jednostek uczestnictwa. Jeśli chcielibyście spróbować inwestowania w fundusz inwestycyjny to wystarczy wybrać się do dowolnego banku. Banki, w większości przypadków, mają swoich doradców odpowiedzialnych za budowanie z klientem jego portfela inwestycji w fundusze.

Taki rodzaj inwestowania jest na pewno ryzykowny, ale jak już wspomnieliśmy ryzyko to można prognozować. Chcąc wykupić jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych trzeba się wcześniej odpowiednio w nich rozeznać i zorientować. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę, jeśli chcemy inwestować na własny rachunek, bez pomocy doradców inwestycyjnych. W zależności od tego jaki kapitał posiadamy i na jakie ryzyko możemy sobie pozwolić możemy samodzielnie spróbować inwestowania w jednostki funduszy inwestycyjnych. Pamiętajmy, że w tym wypadku nie mamy gwarancji ochrony kapitału, chociaż zdarzają się banki, które umożliwiają inwestowanie z taką ochroną, ale zazwyczaj jest to połączone z koniecznością założenia niskooprocentowanej lokaty. Przed jakimkolwiek inwestowaniem należy przede wszystkim nauczyć się tego, jak robić to mądrze, ażeby za dużo na tym nie stracić.

comment closed

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·