Home » Lokaty » Lokata, na której oprocentowanie rośnie z każdym miesiącem.

Lokata, na której oprocentowanie rośnie z każdym miesiącem.

Nie wszystkie lokaty wiążą się ze stałym oprocentowaniem i koniecznością zamrażania środków na cały rok albo nawet dwa. Bardzo fajnym produktem bankowym jest coś takiego jak lokata dynamiczna, która pozwala oszczędzać pieniądze przez długi okres, ale umożliwia również wypłatę swojego kapitału wraz z odsetkami w krótszym okresie. To dobre rozwiązanie. Zakładając, że wpłacamy całkiem sporą kwotę na lokatę, wypłukujemy się z oszczędności trzymanych pod ręką. Jeśli nagle zachodzi potrzeba skorzystania ze swoich pieniędzy to wyciągamy je z lokaty w każdym dowolnym momencie. Mamy więc z powrotem gotówkę a do tego jeszcze zarobione w tym czasie odsetki. Jest to sprawiedliwe i bardzo korzystne rozwiązanie. Dzięki temu nie musimy się martwić, że zamrożone na lokacie pieniądze odbiją się dużym rykoszetem w domowym budżecie. Warto też napisać kilka zdań o tym jak działa taka lokata dynamiczna, ponieważ oprocentowanie na niej oferowane nie jest liczone tak prosto i zwyczajnie, jak na dłuższej lokacie rocznej czy dwuletniej.

lokata dynamiczna
lokata dynamiczna

Zanim jednak zaczniemy wyjaśniać to napiszemy, że lokata dynamiczna w niektórych bankach występuje pod nazwą lokaty progresywnej. Rzecz jest bardzo prosta i polega na tym, że oprocentowanie takiej lokaty rośnie z miesiąca na miesiąc. Jeśli decydujemy się na lokatę dynamiczną z maksymalnym okresem ulokowania pieniędzy na rok to oprocentowanie będzie rosnąć od najniższego w pierwszym miesiącu oszczędzania na lokacie to najwyższego w ostatnim miesiącu. Banki bardzo często przy okazji reklamowania tego rodzaju lokat stosują chwyty marketingowe polegająca na kuszeniu klientów oprocentowaniem dostępnym właśnie w ostatnim miesiącu oszczędzania. A lokata dynamiczna będzie nadzwyczaj fatalnie oprocentowana, jeśli zerwiemy ją w pierwszym czy drugim kwartale oszczędzania. Wówczas praktycznie nie odczujemy tego, że pomnażaliśmy nasze pieniądze na lokacie.

lokata dynamiczna
lokata dynamiczna

Nie mniej jednak prawdą jest, że środki możemy w dowolnym momencie wypłacić, nie tracąc swoich odsetek. Tyle tylko, że lokata dynamiczna to na początku odsetki minimalne liczone w dziesiątych częściach procenta. Nie mniej jednak najwięcej zyskamy, jeśli wytrzymamy do samego końca, czyli ostatniego dnia tak zwanej zapadalności Naszej lokaty. Wtedy każda lokata dynamiczna może okazać się opłacalna. Pamiętajmy jednak, że odsetki w takich lokatach podawane są w wielkości miesięcznej ale zawsze w skali roku. To oznacza, że jeśli w prospekcie widzicie, że odsetki w pierwszym miesiącu wynoszą na przykład pół procenta to jest to oczywiście pół procenta w skali roku. I tak podane jest oprocentowanie dla każdego miesiąca osobno, oczywiście rosnąco z miesiąca na miesiąc. Dzięki temu, że jak nazwa wskazuje nasza lokata jest dynamiczna to również dynamicznie powinny rosnąć odsetki na tej lokacie. Dlatego różnice pomiędzy pierwszym miesiącem a ostatnim powinny być całkiem spore i wynosić nawet dwa lub trzy procent. Nie mniej jednak też nie można się spodziewać dzisiaj cudów, jeśli chodzi o oprocentowanie takiej lokaty, ponieważ wszystkie lokaty są nisko oprocentowane.

lokata dynamiczna
going hereadditional readinginternet
lokata dynamiczna

comment closed

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·