Home » Lokaty » Dzieci to najlepsza inwestycja dla każdego rodzica.

Dzieci to najlepsza inwestycja dla każdego rodzica.

Każdy rodzic wie, że dziecko to jest najlepsza inwestycja, w którą warto inwestować przez całe życie. Jest to inwestycja, która wiąże się z zainwestowaniem również kapitału pieniężnego, ale zwrotem z tej inwestycji jest to, jak dziecko poradzi sobie w dorosłym życiu. Dzieci mają to do siebie, że trzeba w ich wychowywanie wkładać serce, ale nie obejdzie się również bez pieniędzy, ponieważ wszystko co jest przeznaczone dla dzieci kosztuje zawsze najwięcej. Z tej prostej przyczyny, że rodzice nigdy nie żałują na dzieci pieniędzy, jeśli oczywiście te pieniądze mają. Dlatego właśnie wszystkie dodatkowe zajęcia, lekcje i tym podobne kosztują całkiem sporo. Oprócz inwestowania w rozwój dziecka warto również już od najwcześniejszych jego lat życia odkładać mu fundusze na przyszłość. W tym wypadku najlepszą inwestycją będą lokaty dla dzieci, które umożliwiają rodzicom odkładanie pieniędzy na przyszłość dziecka. To doskonały sposób na odkładanie kapitału, który po drodze będzie procentował, a po latach stanie się pewnego rodzaju zabezpieczeniem przyszłości Waszych pociech. Regularnie odkładane pieniądze mogą przynieść bardzo duży efekt.

Wszystkie lokaty dla dzieci to produkty, które mogą się automatycznie odnawiać, przy jednoczesnej kumulacji odsetek. Można również wpłacać na nie w każdej chwili albo jedynie raz do roku, w zależności od wariantu, jaki wybierzemy. Z reguły jest jednak tak, że lokaty dla dzieci rządzą się swoimi własnymi prawami ustalonymi oczywiście przez bank, który je oferuje. Większość banków oferuje możliwość odkładania pieniędzy na przyszłość dziecka i to właśnie w formie opisanej przez Nas powyżej. To znaczy, że na lokaty dla dzieci wiele razy wpłacamy, ale środki możemy wyciągnąć jedynie raz w roku. I oczywiście z automatu następuje prolongata takiej lokaty, jeśli w odpowiednim terminie jej nie przedłużymy. No ale właściwie to tylko wtedy ona ma tak naprawdę sens, kiedy możemy odkładać dziecku pieniądze od jego najmłodszych lat do samej pełnoletności.

Co do oprocentowania, jakimi mogą się pochwalić dzisiejsze lokaty dla dzieci, to niestety ale żadnego szału nie ma. Maksymalnie dwa, może trzy procent to dzisiaj takie możliwe maksimum. Nie mniej jednak jest to o wiele lepsze od odkładania pieniędzy do skarpety, w której nie będzie żadnych odsetek. Lepiej jest mieć te kilka małych procentów w skali każdego kolejnego roku aniżeli nie mieć nic więcej niż się odłożyło. Tym bardziej, że lokaty dla dzieci są to lokaty, na których odsetki raz do roku powiększają kapitał, który jest odłożony i w następnym roku one również pracują na kolejne odsetki. Jeśli będziemy pieniądze odkładać w tej przysłowiowej „skarpecie” to na pewno żadnych odsetek z tego nie zdobędziemy. Ponadto lokata, z której nie możemy na co dzień wypłacać pieniędzy będzie nas motywować do oszczędzania. Będziemy na nią raczej wpłacać aniżeli wypłacać. I to też jest kolejny plus, jaki mają bankowe lokaty dla dzieci. Pozytywną motywację rodziców do oszczędzania na przyszłość swoich pociech. Bo to przecież najlepsza inwestycja.

comment closed

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·