Home » Lokaty » Stały dochód dzięki lokacie rentierskiej.

Stały dochód dzięki lokacie rentierskiej.

Dzisiejsza oferta banków związana z oszczędzaniem nie jest nazbyt interesująca. Bądźmy szczerzy, ale te maksymalnie 2,5 procent na dzisiejszych standardowych lokatach to absolutne minimum, które nie zadowolą klientów a jedynie trzymające nasze pieniądze banki. Bo banki z kolei udzielają kredytów na zdecydowanie wyższym oprocentowaniu aniżeli oferują na lokatach. Niskie oprocentowanie lokaty jest mało satysfakcjonujące ale oczywiście w stu procentach bezpieczne. Jako, że oferty banków są bardzo różnorodne to znajdzie się w nich coś i dla osoby posiadającej niewielkie oszczędności i dla takiej, która posiada całkiem spore wolne środki do dalszego pomnażania ich na lokacie. Dla tych drugich bardzo dobrym produktem będzie lokata rentierska , która umożliwia stałe i comiesięczne wypłacanie odsetek z założonej lokaty. Nazwa wzięła się oczywiście od słowa rentier, czyli osoby żyjącej z bankowych odsetek. Nie mniej jednak lokata rentierska będzie się opłacać jedynie wtedy, kiedy możemy na nią wpłacić tyle pieniędzy, aby te miesięczne odsetki były dla nas stałym źródłem dochodu.

Taka lokata rentierska to doskonałe rozwiązanie dla osób wygrywających w totolotka. Jeśli na taką lokatę wpłacimy kilka milionów złotych to możemy negocjować indywidualnie odsetki z takiej lokaty. Powiedzmy sobie szczerze, że możemy maksymalnie dostać jakieś od czterech do pięciu procent. Oczywiście w skali roku. Zatem taka lokata rentierska, której póki co mało jest w ofercie banków, może nam przynosić całkiem niezłe dochody, ale tylko jeśli wpłacimy na nią co najmniej milion złotych.

Jeżeli wpłacimy milion złotych na 4 procent, to po odjęciu podatki belki miesięcznie moglibyśmy z tego wyciągać około 2700 złotych. Co wcale nie jest już małą sumą. Jeśli zarabiamy przeciętne pieniądze i nagle wygrywamy w lotka kilkanaście milionów złotych to po wpłaceniu ich na lokatę rentierską możemy mieć co miesiąc z samych tylko odsetek kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatem z takich pieniędzy i w takim przypadku można już sobie spokojnie i bezstresowo żyć.

Niestety, ale w tej chwili lokata rentierska nie jest zbyt często oferowana przez polskie banki. Jest wręcz mało popularna, ponieważ klienci mają wybór pomiędzy lokatą miesięczną odnawialną a kontami oszczędnościowymi, z których pieniądze można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Nie ma się czemu dziwić, że banki nie są za chętne, żeby ją oferować. Na koncie oszczędnościowym nie możemy negocjować oprocentowania a na lokacie z reguły można. Tak więc lokata rentierska musi nam dawać zadowalające zyski, tak aby opłaciło się na niej trzymać duże środki. Poza tym wiadomo, że duży kapitał najlepiej jest trzymać w kilku bankach a nie w jednym. Stąd też lepiej nie zakładać jednej lokaty na kilka milionów w jednym banku, a tylko trzy banki mają taką lokatę w swojej ofercie obecnie. Można więc zainwestować w inne źródła pomnażania kapitału, a na pewno można znaleźć równie nisko ryzykowne, podobnie jak właśnie lokaty. Nie koniecznie jednak tak nisko oprocentowane. Wyższe oprocentowanie może dać na przykład pożyczenie pieniędzy komuś w serwisie społecznościowym skupiającym ludzi potrzebujących i posiadających gotówkę właśnie.

comment closed

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·