Home » Inwestycje » Inwestowanie swoich środków

Inwestowanie swoich środków

money-1386301_1280

Wpłacanie pieniędzy na różnego rodzaju lokaty to bez wątpienia jeden z popularniejszych i bezpieczniejszych sposobów na pomnażanie pieniędzy, który szczególnie często spotykany i praktykowany jest przez społeczeństwa mocno rozwinięte i zainteresowane samodzielnym zabezpieczaniem własnej przyszłości. Uzależnienie się od państwa i różnych instrumentów socjalnych finansujących życie emerytów czy gwarantujących odpowiedni poziom leczenia na wypadek poważnych schorzeń na starość – niestety nie jest mądrym posunięciem. Dlatego bardziej doświadczone w rynkowym i liberalnym funkcjonowaniu gospodarstwa domowe wiedzą, że trzeba samodzielnie robić wszystko, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom finansowy i szanse na komfortowe życie także po zakończeniu pracy zawodowej. Niestety liczenie na emerytury, renty i inne wsparcie rządowe, jest oczywiście uzasadnione, ale raczej na pewno nie pozwoli na utrzymanie swojego zadowalającego poziomu życia na dotychczasowym pułapie.
Wiele osób szuka więc sposobów na powiększenie własnych oszczędności i pomnożenie majątku – lokaty bankowe wydają się dla wielu najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak głównie ze względu na istnienie bankowego funduszu gwarancyjnego, którego głównym zadaniem jest zbieranie środków od banków na pokrycie ewentualnych strat na kontach i rachunkach klientów. Oczywiście niektóre inwestycje objęte są ryzykiem, które klient decyduje się na siebie wziąć, ale bankowe lokaty są właśnie takimi bezpiecznym instrumentami, albowiem są objęte zabezpieczeniami finansowymi ze strony BFG. Wszystko to sprawia, że ludzie chętnie zanoszą swoje oszczędności i dodatkowe środki finansowe do własnego banku, w którym mają konto od wielu lat i tam podpisują umowę na lokatę. Lokata bankowa działa na bardzo prostej zasadzie, którą w skrócie można opisać jako pożyczanie pieniędzy bankowi.  W większości gospodarstw domowych to domownicy są dłużnikami banku, gdy pożyczają od niego pieniądze w ramach różnych kredytów. W przypadku lokaty klient decyduje się jednak na oddanie części swoich pieniędzy bankowi na określony czas – na umówiony z góry procent, który bank zobowiązany jest wypłacić zgodnie z terminami wskazanymi w umowie. Oczywiście istnieją różne warianty lokat, dające zupełnie inny procent zysku – mogą być krótkoterminowe jak i długoterminowe, wycofanie środków z nich czasami może wiązać się ze stratą całego dochodu, ale czasami tak być nie musi.
Bez względu jednak na indywidualne parametry konkretnej oferty lokaty w danym banku, istnieją sposoby na zdecydowanie lepsze i szybsze osiągnięcie odpowiednich wyników finansowych. Z tego też względu w obecnych czasach przeciętny zysk na lokacie bankowej nie przekracza czterech procent w skali roku, co oznacza zysk rzędu czterech tysięcy złotych rocznie od astronomicznej sumy wkładu na lokatę w wysokości stu tysięcy złotych. Lokata bankowa jako taka idealnie sprawdza się więc przede wszystkim w sytuacji, gdy klient posiada bardzo duże oszczędności i majątek, który może pozwolić sobie zamrozić na okres roku lub dłuższy. W przeciwnym wypadku osoby poszukujące idealnych mechanizmów do pomnażania własnych pieniędzy, powinny poszukać raczej bardziej ryzykownych, ale też dynamicznych instrumentów inwestycyjnych, które gwarantują wyższy zysk przy zdecydowanie niższym wkładzie własnym.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·