Home » Inwestycje » Nie płać za konto bankowe osobiste

Nie płać za konto bankowe osobiste

credit-card-348720_1280W ostatnich latach banki wyspecjalizowały się w obsłudze klientów indywidualnych i firmowych. Konta osobiste i firmowe rządzą się różnymi prawami, ale jedne i drugie mogą być zupełnie darmowe. Trzeba jedynie znaleźć odpowiedni bank, który ma ofertę dopasowaną do Waszych potrzeb. W poniższym artykule chcielibyśmy się jednak skupić na kontach osobistych, które w dzisiejszych czasach mogą być zupełnie darmowe. Jest kilka banków, które mają takie w ofercie, ale każde takie konto, żeby było darmowe, wiąże się ze spełnieniem określonych warunków.

Jeżeli da się za coś nie płacić, to dlaczego by z tego nie skorzystać. Podpowiemy zatem co zrobić, żeby konto osobiste było za darmo. I na co trzeba zwrócić uwagę, żeby rzeczywiście nie płacić za nic, co wiąże się z korzystaniem z konta. Najpierw trzeba więc zacząć od tego, czy za samo prowadzenie konta jest jakakolwiek opłata. Większość banków oferuje konta, których kluczowym i sztandarowym hasłem jest to, że prowadzenie konta jest za darmo. I to jest właśnie bardzo zgubne, ponieważ taka promocja, czy raczej oferta, dotyczy właśnie samego prowadzenia konta. A więc za samą możliwość posiadania konta w banku nie będziemy musieli nic zapłacić. Wszystko super, tylko, że to praktyka stosowana przez wszystkie banki.

Jeśli już prowadzenie konta teoretycznie jest za darmo to koniecznie sprawdźmy, jakie są wymagania dotyczące korzystania z karty płatniczej do konta. Trudno raczej poradzić sobie dzisiaj bez karty do konta, zwłaszcza, kiedy jest ona nam niezbędna do posługiwania się Naszymi pieniędzmi. Można więc, a nawet trzeba dokonywać kartą transakcji bezgotówkowych. W zależności od banku, będzie to kwota w granicach kilkuset złotych. Trzeba o tym pamiętać, żeby nie ponosić opłaty za korzystanie z karty właśnie.

Następna kwestia to wpłaty i wypłaty gotówki na konto i z konta. Różne banki stosują różne praktyki, ale w niektórych wpłaty za darmo są w kasie oddziału a w innych na przykład poprzez wpłatomaty. Warto też sprawdzić, w jaki sposób można swoje pieniądze wypłacać. Jedne banki umożliwiają dokonywanie wypłat bezpośrednio w kasie, a inne z kolei oferują bezpłatne bankomaty i to wszystkich banków. No cóż, nie można mieć wszystkiego. Jeśli wolicie swoje pieniądze wypłacać w dowolnej maszynie to raczej trzeba zapomnieć o bezpłatnej wypłacie z kasy w banku. Dzięki temu w bankach są po prostu mniejsze kolejki. Jest jeszcze duga strona medalu czyli wpłaty pieniędzy na konto. Niektóre banki umożliwiają dokonywanie wpłat we wpłatomatach, a inne znowu bezpłatnie oferują wpłacanie w oddziale.

Konto za darmo oznaczać powinno brak opłat za prowadzenie, możliwość bezpłatnej wypłaty swoich środków a najlepiej jeszcze zupełnie darmowe przelewy. Jeśli znajdziecie taką właśnie ofertę to można śmiało zadeklarować, że ma się rzeczywiście darmowe konto w banku. Konta osobiste rzeczywiście mają powyższe właściwości i nie trzeba nawet jakoś specjalnie poszukiwać takiej właśnie oferty. Większość banków umożliwia korzystanie z konta bez opłat, a inne opłaty mają na naprawdę najniższym możliwym poziomie.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·