Home » Inwestycje » Dowiedz się o podstawowych pojęciach giełdowych

Dowiedz się o podstawowych pojęciach giełdowych

dollar-544956_1280Z pewnością każdy kto interesuję się inwestycjami oraz chcę się dowiedzieć o tym w jaki sposób należy pomnażać swoje pieniądze powinien zapoznać się z elementarnymi definicjami. W przypadku giełdy można o takich powiedzieć ponieważ istnieję ich kilka.

Inwestor to osoba a tak w zasadzie podmiot, który chce ulokować swoją kwotę pieniędzy (kapitał)do tego aby móc uzyskać jakiś znaczący przychód. Można wyróżniać dwa rodzaje a chodzić to będzie o osobę prawną i fizyczną. Osoba, która posiada w danej jednostce większe przywileje w związku z ostatecznymi decyzjami gospodarczymi określana będzie jako strategiczny inwestor.

Czym jest przedsiębiorstwo? Przede wszystkim to oddział osobowy, rzeczowy a także finansowych elementów wytwórczych, które zostały stworzone ora skonfigurowane do tego aby móc tworzyć działalność gospodarczą odpowiadająca za wytwarzanie dóbr oraz definiowaniu usług. To co będzie wyróżniać poszczególne przedsiębiorstwo to na pewno ekonomiczność, organizacyjność, przedsiębiorczość.

Na giełdzie można powiedzieć o kolejnym ważnym pojęciu a mianowicie makler. To podmiot, który profesjonalnie zajmuję się pośrednictwem pomiędzy transakcjami zakupu a także sprzedaży towaru i usług pobierając za to odpowiedni % prowizji. Do głównych profesji maklera należy zaliczać przede wszystkim przewozy morskie a także obrót papierami wartościowymi.

Hossa i bessa to dwa pojęcia, które są istotne w przypadku giełdy. Jeśli chodzi o to pierwsze to należy powiedzieć o tym, że dotyczyć ono będzie wzrostu kursu papierów wartościowych, które można odnaleźć na giełdzie przez znaczący czas. W nawiązaniu do bessy warto powiedzieć o tym, że tutaj należy zaliczyć spadek dłuższy występujący przez pewien moment i także dotyczyć będzie papierów wartościowych.

To pojęcie może wydawać się proste ale tak nie jest. Chodzi o zysk, czym on właściwie jest? Przede wszystkim to korzystny rezultat finansowy przedsiębiorstwa. W dużym skrócie należy powiedzieć o tym, że tak naprawdę oznaczać to będzie iż przychód jest wyższy niż koszt uzyskania. To właśnie dzięki temu eksperci np. ekonomiści, analitycy będą definiować to czy zysk z jakiejś giełdy lub prowadzenia przedsiębiorstwa dawać będzie korzystny przychód. Przez niego można określać opłacalność danej jednostki a także to czy w najbliższym czasie nie będzie aż tak widocznego spadku.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·