Home » Inwestycje » Zdecyduj się na oszczędność i tym razem zjedz obiad w domu

Zdecyduj się na oszczędność i tym razem zjedz obiad w domu

dinner-1309774_1280Obecnie co raz więcej osób ze względu na brak czasu rezygnuję z przyrządzania obiadu w swoim domu. Zamiast tego wybierają się do miasta aby zamówić coś na wagę lub zjeść jakiś gotowy produkt, który bardzo często jest wyciągnięty z mikrofalówki. Czy takie zachowanie jest oszczędne? Oczywiście, że NIE! Można dużo zyskać przygotowując samemu obiad w domu. Istnieje bardzo dużo plusów.

Przygotowując jedzenie w domu nie będziesz musiał z niego wychodzić. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dosłownie w kapciach będziesz mógł zrobić swoje ulubione danie a dotyczyć to będzie np. lasagne, kurczaka z ryżem. Nie będzie Cię interesować to, że niespodziewanie będzie się mógł pojawić jakiś deszcz, który ,,złapie” Cię w drodze powrotnej.

Jedzenie w domu wychodzi zdecydowanie taniej. Kupując jakieś produkty można w bardzo ekonomiczny sposób wyżywić tak wiele osób z naszej rodziny. Robiąc zakupy można wykorzystać gazetki promocyjne i zniżki. To na pewno bardzo duża oszczędność ponieważ za taki sam obiad na mieście można zapłacić od około 20 zł a nawet więcej.

Jeśli mieszkasz na stancji, w akademiku lub po prostu ze swoją druga połówką dzielisz swoje mieszkanie to uświadom sobie to iż przez wspólne gotowanie możesz nawiązać bardzo dobre relację. Gotowanie w dużym stopniu możesz zbliżać ludzi do siebie poprzez np. wspólne obieranie ziemniaków, marchewki itp. Na pewno tworząc w grupie pizze można liczyć na to, że wspólnie spalona będzie efektem grupowej pracy a ta pięknie upieczona dotyczyć będzie przede wszystkim zespołowego sukcesu – co będzie powodem do dumy.

Jeśli nie masz swojej pasji ani hobby wypełnij swoje wolne chwile przez gotowanie. To co Ci się może przydać to na pewno jakieś sprawdzone przepisy lub kursy video, które będą Cię mogły przybliżyć do zwiększenia swoich umiejętności kulinarnych.

Czujesz, że ten dzień nie zaliczysz do najbardziej udanych? Zdecyduj się na to, że coś ugotujesz i to właśnie dzięki temu rozładujesz swój cały stres. Jeśli czujesz, że na głowie masz za dużo rzeczy, twój grafik jest wiecznie napięty zdecyduj się na jakieś odprężenie. Piekąc ciasto lub obierając ziemniaki możesz być pewnym tego, że złe emocje odejdą od Ciebie w mgnieniu oka. To co będzie się dla Ciebie liczyć to tylko ta jedna chwila a także efekt końcowy z przygotowywania twojego działa jako np. placek po węgiersku czy sernik.

Jeśli masz jakąś uroczystość – urodziny, imieniny to będziesz mogła w bardzo ekonomiczny sposób ugościć swoich znajomych. Nie musisz wszystkich zapraszać do drogiej restauracji w mieście. Zamiast tego wybierzesz coś o wiele tańszego a chodzić tutaj będzie o to iż upieczesz samodzielnie jakieś ciasto lub zrobisz jakąś sałatkę. Na tym na pewno zaoszczędzi twój portfel a później twoi znajomi będą mogli powiedzieć o tym, że tak naprawdę potrafisz dobrze ugotować. To świetna okazja do tego aby zaoszczędzoną kwotę zaoszczędzić na jakiś inny cel – jakaś niewielka inwestycja np. zakup książki biznesowej lub do nauki języka obcego.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2009 · Sprytna Kasa · All Rights Reserved · Posts · Comments
Designed by Theme Junkie·